Výstava

Poprvé jsme uspořádali samostatnou výstavu renomovaného výtvarníka ve velkém stanu na náměstí K. Bochořáka při jubilejním 25. výročí hrnčířského jarmarku  Zdeněk Lindovský, Eva Roučka, Milan Růžek, Jaromír Kotisa, Sergej Kulina, Karel Ševčík, Andrej Augustín  keramici a výtvarníci, jejichž tvorbu jsme vám již představili.
 

    V letošním roce připravujeme autorskou výstavu keramika
                              Boba Jakeše (in memoriam)

 

Bob Jakeš ( 1962- 2020)

patřil bezesporu k nejvýznamnějším představitelům české porevoluční studiové keramické  scény.

Jeho práci definovalo dokonalé skloubení formy a výrazu s citem pro detail. Jeho inspirací byla historická díla moravského lidového  hrnčířství, ale i keramika dálného východu (Čína, Korea, Japonsko).

Po studIu Školy uměleckých řemesel (obor sochařství) nastoupil do Kunštátu, kde si pod vedením místních mistrů osvojil techniku točení na hrnčířském kruhu. Té zůstával věrný po celou svou profesionální kariéru.

Dlouhodobě působil i pedagogicky na Vyšší odborné škole restaurátorské v Brně, obor restaurování keramiky. Jeho zájem o keramiku jako obor, původní technologie pálení byl opravdový a doslova nakažlivý.  Za dobu svého působení vychoval řadu skvělých restaurátorů i keramiků a výraznou měrou se podílel na zrodu nové gerenace keramických výtvarníků a renesanci samotného hrnčířského řemesla.